Latest News

Pomysły na wycieczki rowerowe Kraków

Wycieczki rowerowe w Krakowie i okolicach. Pomysł na weekend i nie tylko

Szukasz pomysłu na ciekawy weekend na dwóch kółkach, ale nie masz czasu ani ochoty bardzo oddalać się od Krakowa? Poznaj nasze propozycje prostych, szybkich i niewymagających wycieczek rowerowych, które sprawią, że zrelaksujesz się bez męczenia się z dalekimi dojazdami. Oto 10 pomysłów na rowerowy weekend!

10 najlepszych wycieczek rowerowych w Krakowie i okolicach

  1. Trasa Kraków – Tyniec – Kraków. Oto świetna propozycja dla osób, które szukają krótkiej i niewymagającej wycieczki rowerowej z południowej części miasta. Ta licząca ok. 12 kilometrów w obie strony trasa obejmuje przejazd spod samego Wawelu aż do opactwa benedyktynów w Tyńcu, gdzie na weekendowych kolarzy czeka ogrom zwiedzania – i sklep z pysznymi lokalnymi wyrobami takimi jak miody czy wina. Podwójna przyjemność!
  2. Trasa Kraków – Kyspinów – Kraków. Wycieczka rowerowa dla tych, dla których aktywność fizyczna nie kończy się na rowerach. W Kryspinowie znajdziemy bowiem nie tylko świetne warunki do jazdy na dwóch kółkach, ale także atrakcyjne zalewy z plażami, które będą dodatkową atrakcją szczególnie w ciepłe dni. A to wszystko w promieniu zaledwie 14 kilometrów od Krakowa!
  3. Z centrum miasta na jego najwyższy punkt. Kraków jest długi i szeroki, co sprawia, że także w jego obrębie można znaleźć ciekawe wycieczki rowerowe na weekend i nie tylko. Jedną z takich propozycji jest przejażdżka z centrum miasta na same jego obrzeża, która liczy sobie około 9 kilometrów w jedną stronę. Jej koniec znajduje się z kolei na Kopcu Piłsudskiego, z którego rozpościera się piękny widok zarówno na Kraków, jak i położone niedaleko lotnisko w Balicach. Dodatkowym argumentem za tą wycieczką rowerową jest także bliskość krakowskiego zoo, która z pewnością zachęci najmłodszych do aktywnego pedałowania.
  4. Nowa Huta – Niepołomice – Nowa Huta. To propozycja dla osób rozpoczynających swoją przejażdżkę ze wschodniej części Krakowa. Ta licząca nieco ponad 11 kilometrów trasa wycieczki rowerowej doprowadzi Ciebie i Twoich bliskich do centrum zabytkowych Niepołomic, w którym znajdziesz między innymi świetnie zachowany zamek.
  5. Kraków – Zabierzów – Kraków. Zabierzów to idealna destynacja dla miłośników rowerowych przejażdżek. Ta położona zaledwie 14 kilometrów od centrum Krakowa miejscowość posiada piękną, zabytkową willę, a także jest położona na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego. Zarówno miłośnicy pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek z Krakowa znajdą tam wiele miejsc wartych eksploracji.
  6. Centrum Krakowa – Fort Rajsko – Centrum Krakowa. Oto pomysł na wycieczkę rowerową w Krakowie – chociaż na jego najdalszych obrzeżach. Fort Rajsko to jeden z zabytkowych fortów artyleryjskich Twierdzy Kraków i jednocześnie jest świetnym punktem widokowym dla najbliższej okolicy. Co najważniejsze, znajduje się on zaledwie 12 kilometrów od centrum miasta – idealnie na jednodniową wycieczkę nawet z najmłodszymi rowerzystami.
  7. Centrum Krakowa – Przylasek Rusiecki – Centrum Krakowa. Kolejny pomysł na wycieczkę rowerową w Krakowie. Przy wyjeździe z centrum miasta trasa do Przylasku Rusieckiego mierzy niemal 20 kilometrów. Po dojeździe na miejsce znajdziemy piękne krajobrazy, malownicze stawy i wiele miejsc, w których możemy spędzić przyjemne popołudnie w otoczeniu natury.
  8. Kraków – Wieliczka – Kraków. Klasyczna propozycja wycieczki rowerowej w okolicy Krakowa, która niezmiennie przyciąga jednak miłośników jazdy na dwóch kółkach i aktywnego zwiedzania. Wieliczka wciąż ma bowiem wiele do zaoferowania dla rowerzystów i nie tylko – od kultowej już kopalni, po Muzeum Żup Krakowskich. W dodatku jest to prosta i nieobciążająca trasa, która zadowoli nawet kolarzy z pozimowymi brakami w kondycji.
  9. Górska trasa rowerowa po Lasku Wolskim. Las Wolski to ogromna przestrzeń, w której swoje miejsce znajdą także zapaleni rowerzyści. W obrębie tego ogromnego pasma zieleni znajduje się bowiem wiele ścieżek idealnych na nieco bardziej wymagające wycieczki rowerowe w Krakowie.
  10. Kraków – Młynka – Kraków. To weekendowa trasa rowerowa, która szczególnie spodoba się rodzicom małych rowerzystów. Młynka to niewielka, malowniczo położona miejscowość z dużą ilością płaskich ścieżek, które pozwolą wszystkim członkom rodziny cieszyć się jazdą.
Scroll to top Skip to content