ID Match – bikefitting siodełka

IDmatch – IDENTITY MATCHING SYSTEM

idmatch – IDENTITY MATCHING SYSTEM to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające profesjonalne dobranie siodła. Każdy kolarz ścigający się czy ambitnie trenujący amatorsko powinien zadbać o komfort jazdy na szosie. Bikefitting wykonujemy w naszych sklepach w Krakowie. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą skontaktuj się z nami. Koszt takiej usługi to jedyne 50 zł. W ramach usługi umożliwiamy także wypożyczenie siodła Selle Italia z możliwością późniejszego zakupu w atrakcyjnej cenie. W ramach serwisu rowerowego pomożemy w wyregulowaniu siodła.

ID MATCH

Bikefitting siodła – czyli jak to działa?

Dowiedz się więcej o tym jak pracujemy nad doborem siodła. Cztery kroki bikefittingu, które doprowadzą nas do idealnego rozwiązania. Zapomnij o bólach czy dyskomforcie na treningu czy dłuższej trasie. Wykonaj pomiary niczym pros!

selleitalia bikefitting siodełka

Bikefitting siodełka w 4 krokach:
Krok #1

Parametry ogólne 

W pierszym kroku id match podajemy swoje parametry ogólne takie jak: wiek, wzrost, waga, płeć, rodzaj dyscypliny, częstotliwość jazdy itp.

Krok #2

Odległość międzykrętarzowa 

W drugim kroku mierzymy za pomocą specjalnego przyrządu odległość między najbardziej bocznie położonymi punktami krętarzy większych.

Krok #3

Średnica uda

Średnica uda w porównaniu z odległością krętarzową daje index Q. Wskaźnik ten jest potrzebny do określenia obszaru między udami oraz dobrania kształtu siodła najlepiej dostosowanego dla danej osoby.

Krok #4

Rotacja miednicy

Specjalną poziomnicą mierzymy nachylenie kręgosłupa w górnym biodrowym odcinku, aby dobrane siedzenie było jak najbardziej komfortowe.

bikefitting siodełka
idMatch

Jeden Wynik

W wyniku pomiarów otrzymujemy jedno z 6 możliwych typów siodełek firmy Selle Italia. Z każdego typu występuje wiele modeli wykonanych z różnych materiałów co za tym idzie różnej jakości, wadze i wytrzymałości.

Dla upewnienia się co do wyniku pomiaru można też wypożyczyć dany typ siodełka w celu przetestowania.

Pomiar IdMatch jest odpłatny i kosztuje 50 zł

Wypożyczenie siodełka trwa maksymalnie 3 dni i kosztuje 50 zł + kaucja 400 zł jednak w tym przypadku przy kupnie siodełka Selle Italia opłatę zwracamy.

idMatch

Scroll to top Skip to content