Rowery Kross Kraków

Rowery Kross

Szukasz nowoczesnego, wytrzymałego i wygodnego roweru, który będzie Ci towarzyszył przez kolejne lata? Rowery Kross mają wszystko, czego szukasz – i to, o czym nawet nie zdążyłeś pomyśleć przy zakupie jednośladu!

Kross – polska marka, której możesz zaufać

Kross to Polska marka rowerów założona przez Zbigniewa Sosnowskiego w 1990 roku. Produkcja  rozpoczęła się w 1995 roku w Przasnyszu pod Warszawą, w budynkach zakupionych od PSS „Społem”. Tak skromne początki nie przeszkodziły rowerom Kross w podbiciu serc miłośników dwóch kółek. Kross jest najpopularniejszą i najlepiej rozpoznawalną marką rowerową w Polsce.

Rowery Kross początkowo były oferowane pod nazwą Grand. Już pod poprzednim szyldem charakteryzowały się one niską ceną i prostotą konstrukcji, dzięki czemu były łatwo dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Nazwa Kross pojawiła się na rowerach dopiero w 2003 roku – ich jakość pozostała jednak niezmienna. Szybko znalazło to odzwierciedlenie w kolejnych sukcesach marki.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Kross w Krakowie. Składając zamówienie w naszym sklepie masz pewność jakości oraz oryginalności produktu.

sklep.isport.pl

Kross na przestrzeni ostatnich piętnastu lat zdobył olbrzymie uznanie w świecie rowerowym. Jest to największa marka pracująca na własnej taśmie produkcyjnej specjalizującej się w wytwarzaniu ram z włókna węglowego. Kross przykłada bardzo dużą wagę do jakości swoich ram. Ich rowery posiadają doskonale wyszlifowane spawy w ramach aluminiowych, a budowane są głównie na sprawdzonych japońskich podzespołach Shimano. Pod tym względem mogą one konkurować ze znanymi markami z całego świata.

Rowery Kross, czyli nowoczesna technologia w akcji

Dzięki licznym nowoczesnym rozwiązaniom rowery Kross świetnie odnalazły się w międzynarodowym sporcie. Umożliwiły im to technologie takie jak:

 • RVS (Revo Virtual Suspension) – typ zawieszenia stworzony przez markę Kross. Wraz z ruchem tylnego koła środek obrotu zawieszenia zmienia swoje położenie, umożliwiając działanie niezależne od sił napędu i hamowania. Dzięki temu rozwiązaniu rowery Kross nie chwieją się przy pedałowaniu i są bardziej przyczepne.
 • ESPS (Efficient Single Pivot Suspension) – innowacyjne zawieszenie bazujące na jednym punkcie obrotu. Ten system sprawia, że rowery Kross nie traci efektywności na podjazdach i podczas zwiększania prędkości.
 • Nowoczesne technologie ram, takie jak T-Head Tube (stożkowa główka ramy o zmiennym przekroju), Press Fit (łożyska zwiększające efektywność pedałowania) czy Hydro-F Tube (metoda kształtowania rur pozwalająca na uzyskanie ich lżejszej konstrukcji).
 • Ultralekkie materiały, takie jak D84 Carbon SL, T784 Carbon czy Aluminium Superelite.

To jednak zaledwie początek listy innowacji. Rowery Kross nieustannie rozwijają się dzięki wytężonej pracy zespołu technologów. Dzięki temu każda kolejna generacja tych jednośladów zadziwia jeszcze lepszą jakością wykonania.

Jak mówi hasło reklamowe Kross’a – „dwa koła, jedna pasja”. Jest to określenie, które odzwierciedla duszę marki. Projektanci podchodzą z olbrzymim zaangażowaniem do swojej pracy, co owocuje niebanalnymi szatami graficznymi, a konstruktorzy stają na głowie, aby rower był bezpieczny i dawał przyjemność z jazdy jak największej liczbie użytkowników. Kross w sezonie 2019 wkroczył do elitarnego kręgu marek, które oferują dożywotnią gwarancję na swoje ramy, co pozytywnie świadczy o jakości towaru.

Rowery Kross w profesjonalnym sporcie

Liczne zalety rowerów Kross zostały docenione nie tylko przez rekreacyjnych użytkowników, ale także przez sportowców. Dowodem na to jest choćby Kross Racing Team, złożony ze światowej klasy zawodników. Należą do nich między innymi: Maja Włoszczowska czy utytułowani mistrzowie Świata / Europy: Ondrej Cink i Bartłwmiej Wawakn. W czasie startów z rowerami Kross zdobyli oni między innymi takie wyróżnienia jak:

 • 1 miejsce – Internacionales XCO Chelva (2020)
 • 1 miejsce – Mistrzostwa Polski XCO (2020)
 • 2 miejsce – Mistrzostwa Świata XCM (2020)
 • 1 miejsce – Puchar Świata Val di Sole (2018)
 • 2 miejsce – Igrzyska Olimpijskie, Rio de Janeiro (2016)
 • 1 miejsce – Mistrzostwa Świata MT-Sainte-Anne (2010)
 • 2 miejsce – Igrzyska Olimpijskie, Pekin (2008)
 • 1 miejsce – Mistrzostwa Czech XCO (2019)
 • 1 miejsce – Mistrzostwa Świata XCO U23 (2012)

Rowery Kross są zatem fenomenem nie tylko na polskim rynku, ale także na międzynarodowych zawodach, w których często – wraz z zawodnikami – stają na najwyższych stopniach podium.

Rowery Cross – poznaj pełną ofertę marki

W ofercie Kross znajdziemy rowery na każdą okazję. Logo tej marki sygnowane są rowery:

 • Górskie
 • Szosowe
 • Elektryczne (ebike)
 • Turystyczne
 • Damskie
 • Dla dzieci (junior)
 • Miejskie.

Co więcej, marka Kross nieustannie poszerza swoją ofertę o nowe produkty. W 2016 roku stworzyła specjalną linię rowerów miejskich Le Grand, dedykowaną użytkownikom z gęsto zabudowanych obszarów. Jednocześnie jednoślady marki Kross dzielą się na kilkanaście linii, takich jak Electric, Utility, Junior, Orginals, Kids. Każda z nich została stworzona z myślą o osobnej grupie rowerzystów o wyróżniających się potrzebach. Przychodząc do salonu Kross masz zatem pewność, że nie wyjdziesz z niego bez wymarzonego roweru!

Marka Kross przygotowała także szeroką gamę akcesoriów rowerowych, odzieży dla kolarzy, a nawet preparatów służących do bieżącej konserwacji rowerów. Wybierając zatem jeden z tych produktów, mamy możliwość skompletowania całego zestawu dopasowanego nie tylko pod względem specyfiki użytkowania, ale i designu.

Dodatkowo rowery Kross to nie tylko sam jednoślad, ale też szereg powiązanych z nim usług. Jedną z nich jest program Dożywotnia Ochrona obejmujący ramy stalowe i aluminiowe. W przypadku ram karbonowych i full suspension, tą ofertę można przedłużyć na maksymalnie 5 lat w czasie rejestracji na stronie producenta. Firma Kross oferuje także możliwość wynajmu rowerów dla firm oraz mobilny serwis, który można zamówić w przypadku awarii do wskazanej przez klienta lokalizacji. Jest to jednak usługa dostępna w wybranych miastach.

Nie tylko rowery, ale także akcesoria Kross

Rowery Kross szybko zyskały dużą popularność, co umożliwiło marce stworzenie także szerokiej gamy akcesoriów Kross. Ich różnorodność zaskakuje nawet profesjonalistów. Marka ta oferuje bowiem nie tylko dodatki do rowerów Kross, takie jak bidony i dzwonki, ale także gadżety przeznaczone stricte dla samych właścicieli jednośladów. Pod znakiem tego brandu produkowane są także specjalistyczne ubrania dla kolarzy, w tym kaski, koszulki, spodnie, a nawet wygodna bielizna. Wszystko po to, by rowery Kross dawały swoim właścicielom jeszcze więcej radości z jazdy!

Kup rowery Kross w Krakowie!

Chcesz, aby rower Kross znalazł się w Twoich rękach? Kupując u nas masz gwarancję, że trafi do Ciebie markowy sprzęt najwyższej jakości. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Kross w Krakowie. Składając zamówienie w naszym sklepie masz pewność otrzymania oryginalnego produktu wykonanego ze starannie dobranych materiałów. Zapraszamy do naszych sklepów w celu wybrania odpowiedniego Krossa. Posiadamy w ofercie wszystkie rozmiary i modele, dzięki czemu możemy perfekcyjnie dopasować rower do wymagań użytkownika i jego stylu jazdy.

Sprawdź ofertę rowerów Kross w naszych sklepach w Krakowie bądź sklepie internetowym.

Scroll to top Skip to content