Latest News

Najlepsze gadżety rowerowe 2021

Kolarstwo nieustannie się rozwija, a wraz z nim rozwijają się także gadżety rowerowe, których nie brakuje także i na polskim rynku. Wśród nich są także prawdziwe hity, które spodobają się zarówno fanatykom kolarstwa, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. Przedstawiamy najlepsze gadżety rowerowe, które z pewnością sprawdzą się jako prezent dla rowerzysty – nawet jeśli będzie od niego samego.

Gadżety rowerowe 2021

Praktyczne gadżety rowerowe na każdą kieszeń

Ogromna część miłośników dwóch kółek ceni sobie nie efektowne, choć bezużyteczne prezenty, ale te, które mogą rzeczywiście przydać im się na trasie. Z tej przyczyny w czołówce gadżetów rowerowych, które nigdy nie wychodzą z mody, znalazły się narzędzia rowerowe. Mogłoby się wydawać, że w tej kwestii niewiele więcej można już wymyślić – nic bardziej mylnego. Wśród miłośników kolarstwa prawdziwym przebojem stały się bowiem narzędzia rowerowe typu multitool, które nie dość, że mieszczą się w kieszeni, to jeszcze są prawdziwym wybawieniem w przypadku niespodziewanych problemów.

Dobrym pomysłem na prezent dla rowerzysty są również gadżety rowerowe, które ułatwią mu zajmowanie się jego ulubionym jednośladem. Wśród nich prym wiodą akcesoria do pielęgnacji, wśród których można znaleźć m.in. przyrządy do czyszczenia łańcuchów, specjalistyczne zestawy szczotek czy całe zestawy łączące w sobie profesjonalne produkty.

Weekendowe przejażdżki? Zabierz ze sobą gadżety rowerowe

Wśród rowerzystów z pewnością znajdą się tacy, którym jazda na rowerze kojarzy się z weekendowymi wypadami oraz tak zwanym świętym spokojem. Przygotowaliśmy gadżety rowerowe również dla takich osób. Jednym z akcesoriów, które zmieniają oblicze cotygodniowych wycieczek, są plecaki rowerowe. Pomysł może wydawać się prosty, ale dzięki wbudowanym bukłakom na napoje czy specjalistycznym systemom pasków te gadżety rowerowe sprawiają, że nawet długie trasy nie są dla kolarzy obciążeniem.

Alternatywą plecaków dla miłośników długich tras są z kolei sakwy rowerowe. Producenci nie ograniczyli się tutaj jednak do standardowych modeli dopinanych do bagażnika, ale zaproponowali kilka nowości – np. sakwy przypinane na kierownicy czy do ramy roweru. Dzięki nim można wygodniej rozłożyć przewożone bagaże i wyruszyć z nimi w naprawdę długie trasy.

Długie trasy również wymagają jednak specjalistycznego sprzętu, który z pewnością mieści się w definicji gadżetów rowerowych. Mowa tu oczywiście o nawigacji GPS na rowery, którą dzięki dedykowanemu stelażowi można doczepić do kierownicy i wygodnie śledzić swoją trasę. Koniec z pokonywaniem kilometrów ślepymi drogami – podróże rowerowe na długich dystansach nigdy nie były łatwiejsze!

Gadżety rowerowe dla wymagających

Z pewnością każdy z nas zna przynajmniej jednego zapalonego kolarza, który chce nie tylko pokonywać kolejne trasy, ale także pobijać własny czas i ścigać się z innymi. Producenci wyszli naprzeciw i takim osobom i przygotowali szereg gadżetów rowerowych, które zachwycą nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.

Pierwszym z takich gadżetów są oczywiście liczniki rowerowe i czujniki, które pozwalają mierzyć osiągi zarówno rowerzysty, jak i napędzanego przez niego roweru. Dzięki nim każdy aspirujący sportowiec może poprawiać swoje rezultaty, szlifować formę i sprawdzać swoje przygotowanie do zawodów. Tego rodzaju gadżety rowerowe są także świetną propozycją dla osób liczących kalorie – dają one bowiem i taką możliwość!

Gadżety rowerowe sprawdzają się również wtedy, gdy istnieje realne ryzyko utknięcia w zaspie podczas pokonywania kolejnych kilometrów. Pogoda nie może bowiem ograniczać rowerzystów, którzy mają ambicje utrzymywać się w formie przez cały rok. Specjalnie dla nich powstały trenażery rowerowe, które umożliwiają regularne treningi niezależnie od warunków na zewnątrz – i to ciągle z tym samym rowerem!

Scroll to top Skip to content